پریسا سیاه‌منصوری ، 3 سال قبل 0 5 دقیقه خواندن
فقطزه فواید و مضرات کاپ قاعدگی این جایزه مناسب برای تامپون و پد است ، سروصدای زیادی به پا کرده است. اما بازهم بیش از زنان ایرانی با آن آشنایی ندارید و یا اطلاعات درستی را درباره آن ندارید.
 
این کاپ یا فنجان کوچک و انعطاف پذیرش از لاستیک سیلیکون یا لاتکس ساخته شده است. و شما باید از فواید و مضرات کاپ قاعدگی استفاده کنید. این کاپ به جای شما مانند تامپون یا پد خون باعث می شود ، اگر جمع آوری شود کند. درست قبل از شروع دوره ی قاعدگی ، کاپ قاعدگی را محکم بگیرید و آن را مانند یک تامپون بدون یک اپلیکاتور داخل واژن قرار دهید.طریقه گذاشتن کاپ قاعدگی
 
 
همچنین بخوانید »آیا می خورید بستنی باعث کاهش قوانین قاعدگی شود؟
در صورتی که به درستی آن را استفاده کنید ، به هیچ وجه احساس نخواهید کرد. این مشابه قرار دادن یک دیافراگم یا حلقه کنترل تولد در واژن است. به یکی از شکل هایی که در تصویر مشاهده می کنید کاپ را تا کنید و در واژن قرار دهید.
 
فواید و مضرات کاپ قاعدگی
 
اگر آن را محکم گرفتید ، تا کردید و داخل واژن قرار دهید ، به صورت ارتجاعی باز خواهد شد و دیواره ی رحم تان را گرفت (ممکن است لازم باشد آنرا بچرخانید). این پوشش دیواره ی رحم مهر و مومی را برای جلوگیری از نشت خون خواهد بود و خون به سادگی در داخل کاپ جمع خواهد شد.
 
برخی از موارد استفاده از کاپ ها یک بار مصرف می شوند ، اما بیشتر آنها قابل استفاده مجدد هستند. برای آوردن کاپ ، دنباله کوچکی که در انتهای کاپ وجود دارد را باید بگیرد و کاپ را بیرون بکشید. پس فقط کاپ را خالی کنید با صابون و آب شستشو دهید ، و دوباره استفاده کنید. همچنین می توانید خودتان را در آب جوش استریل کنید.
 
همچنین بخوانید: آیا افسردگی قبل از قاعدگی یک اختلال است؟ با نشانه ها و دلایل آن آشنا شوید!
مثل هر کالای بهداشتی اگر این کاپ را به صورت آنلاین و یا از داروخانه ها و فروشگاه لوازم بهداشتی بخرید ، استفاده می کنید. کاپ های قاعدگی در واقعیت از دهه 1930 میلادی اختراع شده اند اما برای اولین بار در سال 1987 ساخته شده است.
 
فواید و مضرات کاپ قاعدگی
فواید کاپ قاعدگی
با محیط زیست و کیف پول سازگار: کاپی هایی که می توانند مجدداً استفاده کنند قیمتی معقول دارند و شما می توانید 10 سال از آن استفاده کنید. این به معنی تولید زباله ی کم و خرج پول کم است. البته این در مارک های یکبار مصرف صدق نمی تواند کند.
می توانید آن را به مدت 12 ساعت بدون تعمیر در واژن تان نگه دارید: بسته به جریان خون ، تامپون باید 8 ساعت یکبار تعویض شود. اما کاپ ها می توانند به مدت طولانی تری بدون نیاز به تعویض باقی بمانند ، پس برای استفاده در شب بسیار مفید هستند.
حجم خون را نگه داشته است: یک کاپ قاعدگی می تواند 1 اوس را در داخل خود نگه دارد ، اگر دو برابر تامپون یا پدایی باشد که فوق العاده دارند. این مزیت بسیار خوب برای روزهای است که خونریزی شدید.
با استفاده از رابطه جنسی بدون آلودگی باید داشته باشید: اکثر کپهای قاعدگی سلیکونی و لاستیکی قبل از رابطه جنسی باید ادامه یابد. اما آنهایی که نرم و یکبار مصرف هستند طراحی گنبدی یا زنگوله ای شکل دارند (مانند یک دیافراگم) که رابطه شما با جنسی ممکن است سازگار شود. همسرتان آن را احساس نمی کند و خونی برای نگرانی در مورد آن وجود ندارد.
بوی کمتر: خون قاعدگی وقتی که در معرض هوا قرار می گیرد ، می تواند بوی بدی داشته باشد. اما شما نسبت به هوا غیر قابل نفوذ است.
ایمن است: کارشناس می گوید که کاپ قاضی از تامپون امن تر است ، زیرا خطر ابتلا به سندرم شوک سمی است ، یا عفونت باکتریایی را کاهش می دهد. و بر خلاف پد یا نوار بهداشتی ، به هیچ وجه باعث سوز شدن یا جوش شدن نمی شود.
کاپ قاعدگی
 
کاپ قاعدگی چیست
 
فنجان قاعدگی
 
قیمت کاپ قاعدگی
 
كاپ قاعدگي
 
کاپ قاعدگی برای دوشیزگان
 
نحوه استفاده از کاپ قاعدگی
 
خرید کاپ قاعدگی 
 
قیمت کاپ قاعدگی در داروخانه ها
 
طرز استفاده از کاپ قاعدگی
 
کاپ پریودی
 
فنجان قاعدگی چیست
 
کاپ پریودی چیست
 
کاپ قاعدگی چیه
 
بهترین مارک کاپ قاعدگی
 
طرز استفاده کاپ قاعدگی
 
روش استفاده از کاپ قاعدگی
 
لونت کاپ چیست
 
طریقه استفاده از کاپ قاعدگی
 
استفاده از کاپ قاعدگی
 
قیمت فنجان قاعدگی
 
نحوه استفاده کاپ قاعدگی
 
سایز کاپ قاعدگی
 
كاپ قاعدگي چيست
 
عوارض کاپ قاعدگی
 
کاپ بهداشتی
 
کاپ پریود
 
طریقه استفاده کاپ قاعدگی
 
کاپ قاعدگی نحوه استفاده
 
کاپ قاعدگی را از کجا بخریم
 
کاپ های قاعدگی
 
کاپهای قاعدگی
 
روش استفاده کاپ قاعدگی
 
معایب کاپ قاعدگی
 
آموزش استفاده از کاپ قاعدگی
 
مراکز فروش کاپ قاعدگی
 
کاپ قاعدگی خرید
 
فروش کاپ قاعدگی
 
کاپ قاعدگی را از کجا تهیه کنیم
 
کاپ قاعده گی
 
طریقه گذاشتن کاپ قاعدگی
 
انتخاب سایز کاپ قاعدگی
 
چگونگی استفاده از کاپ قاعدگی
 
انواع کاپ قاعدگی
 
فنجان پریود
 
خريد كاپ قاعدگي
 
طرز استفاده از فنجان قاعدگی
 
كاپ قاعدگي خريد
 
کاپ قاعدگی یا تامپون
 
قيمت كاپ قاعدگي
 
خرید فنجان قاعدگی
 
مضرات استفاده از کاپ قاعدگی
 
کاپ قاعدگی برای دختران
 
معایب استفاده از کاپ قاعدگی
 
طرز استفاده از كاپ قاعدگي
 
خرید اینترنتی فنجان قاعدگی
 
فیلم گذاشتن کاپ قاعدگی