ما در مورد مسائل مربوط به بیشتر شستشوی صورت معمولی و اینکه چرا باید از آنها جلوگیری کردید ، یک تن صحبت کرده ایم. از SLS گرفته تا پارابن و سایر مواد شیمیایی ، آنها می توانند صدمات بسیار بیشتری نسبت به خوبی به پوست شما وارد کنند.

 
در این پست قصد داریم کمی بیشتر روی رایحه تمرکز کنیم. رایحه در اکثر مواقع شستشوی صورت یافت می شود و حتی ممکن است در پاک کننده های ارگانیک و طبیعی صورت نیز موجود باشد. این ماده باعث ایجاد نگرانی شدید می شود و یکی از مهمترین ترکیبات ما برای جلوگیری از زیبایی و محصولات زیبایی پوست است.
 
این پاک کننده صورت در 5 ماده برتر پاک کننده های طبیعی و ارگانیک ما برجسته شد.
 
پس چرا عطر خیلی بد است؟ دلایل زیادی وجود دارد که این ماده بسیار سمی است. یکی از بزرگترین مسائل این واقعیت است که شرکت ها تمایل دارند پشته مواد شیمیایی و سموم موجود در ماده "عطر" را مخفی کنند. طبق گفته FDA ، شرکت ها مجبور نیستند که چه چیزی عطر و بوی آنها را تشکیل می دهد ، فاش کنند و این به آنها اجازه می دهد چیزهای بدی را در آنجا مخفی کنند. طبق برخی مطالعات ، از 3،000 ماده شیمیایی به بالا و در هر ترکیبی بر روی محصولاتی که حاوی رایحه هستند یافت می شود. البته همه 3000 ماده به طور هم زمان مورد استفاده قرار نمی گیرند بلکه ممکن است 20 ، 100 یا بیشتر مواد موجود در آنجا یافت شود ، اما هرگز نمی دانید! همچنین ذکر این نکته حائز اهمیت است که ممکن است در لیست مواد تشکیل دهنده عطر با عنوان "parfum" نیز مشاهده شود.
 
یک مطالعه خاص توسط کارگروه محیط زیست و کمپین ایمنی لوازم آرایشی بهداشتی در سال 2010 انجام شده است که بر آزمایش برخی از رایج ترین عطرهای موجود در بازار متمرکز شده است.
 
آنها بطور جداگانه هر عطر را آزمایش کردند تا ببینند از چه چیزی تشکیل شده اند و نتایج تکان دهنده ای به همراه داشته اند. وی افزود: "آنها اختلالات غدد درون ریز ، فتالات ، دی اتیل فتالات ، که می تواند به تعداد اسپرم مردان آسیب برساند ، یافتند ، بیش از 24 ماده شیمیایی که به علت سردرد ، بثورات ، سرگیجه ، سرفه وحشتناک ، تحریک پوست ، افزایش فشار خون و غیره شناخته می شوند. همانطور که در این مقاله گفتیم ، بیشتر مواد شیمیایی موجود در آنها با نقص هنگام تولد ، سرطان و بیماریهای مزمن و کشنده مرتبط است.
 
حال که می دانیم رایحه برای بدن و سلامتی ما بسیار بد است ، باید یک پاک کننده صورت پیدا کنیم که عاری از عطرهای مصنوعی و شیمیایی باشد! خوشبختانه ، پاک کننده صورت مرطوب کننده Nourish Organics فقط با مواد خوب پر شده است و به هیچ وجه عطر و بوی اضافی ندارد.
 
مرور
این پاک کننده صورت توسط Nourish Organics ، قبل از هر چیز ، عاری از رایحه است. هیچ روغن ضروری اضافه ای برای رایحه ندارد. این بدان معنی است که شستشو هرگز خشک نمی شود و باعث تحریک پوست شما نمی شود زیرا برخی از روغنهای اساسی قوی هستند و می توانند باعث تحریک و قرمزی برخی از افراد با پوست مخصوصاً حساس شوند. این شستشو همچنین به عمق پوست شما نفوذ می کند ، بنابراین می تواند منافذ شما را تمیز کند. مواد آرایشی ، خاک ، روغن ، زباله ها و آلاینده های زیست محیطی در منافذ ساخته می شوند و برای اینکه پوست شما درخشان و سالم بماند ، باید هر روز یک بار آن را از بین ببرید. این همه ناخالصی ها را پاک می کند اما بدون هیچ گونه سختی ها.
 
بسیاری از شست و شوها ممکن است پوست شما را تمیز کنند ، اما باعث می شوند صورت شما احساس سفت ، خشک ، سوزش و قرمزی و درد شود. این نوع تحریک هنگامی اتفاق می افتد که از الکل و سایر مواد شیمیایی خشن استفاده می شود. Nourish Organic به جای استفاده از مواد مضر و خشن ، از مواد ساده ، ملایم و طبیعی استفاده می کند که همان اثر شگفت انگیز را دارند.
 
خیار پوست شما را آبرسانی می کند و باعث آرامش می شود ، واترچر ناخالصی ها را با سطح آنتی اکسیدانی زیاد خود شسته و به شما در محافظت از پوست در برابر آسیب های رادیکال آزاد نیز کمک می کند.
 
ما همچنین از این واقعیت که این محصول USDA Certified Organic است ، که اغلب یافتن آن در شستشوی صورت چالش برانگیز است ، خیلی دوست داریم. این تنها از مواد ساده و قابل تشخیص نیز استفاده می کند. مواد تشکیل دهنده زیر را می یابیم:
 
آب آلوئه ورا
روغن نارگیل آلی
آب خالص
پتاسیم هیدروکسید
روغن دانه آفتابگردان آلی
روغن دانه کنجد ارگانیک
روغن برگ آلی Neem
آدامس گوارشی آلی
عصاره خیار ارگانیک
عصاره گلدان آلی
باید توجه داشته باشیم که هیدروکسید پتاسیم با نگرانی هایی روبرو است ، اما مهم است که به یاد داشته باشیم که بعضی مواقع مجبور به سازش هستیم. طبق اطلاعات بانک اطلاعاتی پوست عمیق EWG ، این ماده در صورت استفاده در دوزهای بسیار زیاد ممکن است باعث ایجاد برخی از تحریکات پوستی در برخی افراد و برخی از سمیت سیستم اندام شود. آنها پیشنهاد می کنند که در مقایسه با بسیاری از ترکیبات دیگر از برخی محدودیت ها استفاده کنید. این سطح آسیب هنوز هم پایین است.
مرجع:ثانیکالا