شوره سر ، همچنین به عنوان Pityriasis Simplex یا روسری شناخته می شود ، یک بیماری شایع پوست سر است که توسط افراد در هر سنی ، در سراسر جهان روبرو می شود. در اصل ریختن بیش از حد پوست مرده از پوست سر شماست و در اثر پوست سر بسیار روغنی ، خشک یا آلوده ایجاد می شود. ما هنوز علت دقیق شوره سر را مشخص نکردیم و هیچ درمانی دائمی برای این بیماری وجود ندارد. با این وجود روش هایی برای کنترل و به حداقل رساندن مشکل وجود دارد.

 
روغن نارگیل که از گوشت نارگیل های بالغ استخراج می شود ، سرشار از ویتامین ها و اسیدهای چرب است. اینها پوست سر را تغذیه می کنند و باعث تقویت سبوم می شوند. خاصیت ضد میکروبی آن ، همراه با طبیعت نافذ و تغذیه کننده آن ، آن را به یکی از بهترین راه حل های مراقبت از مو تبدیل کرده است.
 
 
دلایل شوره سر چیست؟
روغن نارگیل-برای-شوره سر-کنترل-در-5-موثر-راه 5Pinit
تصویر: Shutterstock
 
یک محیط خشک می تواند پوست سر شما را به سمت چاقی بیش از حد سوق دهد ، و باعث می شود که سبوم بیش از حد ، روغن طبیعی موجود در پوست سر شما باشد. سبوم بیش از حد تمایل به مسدود کردن منافذ و جذب میکروب ها دارد و منجر به عفونت هایی می شود که باعث ایجاد شوره سر می شوند. یکی دیگر از دلایل این بیماری حساسیت به قارچ Malassezia است. اگرچه به طور طبیعی در پوست سر همه اتفاق می افتد ، با خارج شدن از کنترل و تغذیه با سبوس باعث تحریک در بعضی از افراد می شود. حساسیت به مخمر ، خشکی پوست ، شامپو کردن کافی نیست ، و رژیم غذایی شما نیز عواملی هستند که می توانند منجر به شوره سر شوند.
 
 
[بخوانید: 11 علت شوره سر باید از آن آگاه باشید]
 
چگونه می توان از روغن نارگیل برای شوره سر استفاده کرد؟
به راحتی می توانید روغن نارگیل را روی موهای خود بمالید. با این حال ، روش هایی وجود دارد که می تواند به شما در جذب حداکثر مزایای روغن کمک کند. برای درمان شوره سر به طور طبیعی با استفاده از روغن نارگیل دستورالعمل های زیر را دنبال کنید.
 
1. تهویه عمیق با روغن نارگیل
روغن نارگیل-برای-شوره سر-کنترل-در-5-موثر-راه-7Pinit
تصویر: Shutterstock
 
روغن نارگیل بهترین درمانی برای درمان موهای خشک ، آسیب دیده و بیش از حد پردازش شده است. یک درمان عمیق با تهویه باعث رطوبت موهای شما در حالی که از شر شوره سر خلاص می شوید این کار را حداقل یک بار در هفته انجام دهید تا مسئله به طور موثر کنترل شود.
 
عناصر
2-3 قاشق غذاخوری روغن نارگیل (بسته به طول مو)
کلاه دوش / حوله گرم
یک شانه دندانه دار گسترده
روش
موهای خود را با شامپو بشویید. شرط نکن
با استفاده از یک شانه دندانه دار ، موهای خود را در حالی که هنوز کمی مرطوب است ، تقسیم کنید. مقداری روغن نارگیل را بین کف دست خود مالیده و استفاده از آن را روی موهای خود شروع کنید.
مطمئن شوید که پوست سر و تمام موهای خود را پوشانده اید ، از ریشه گرفته تا نکات.
موهای خود را بلند کرده و آن را با یک کلاه دوش بپوشانید ، یا آن را در یک حوله گرم بپیچانید (می توانید حوله را با استفاده از یک سشوار گرم کنید). فضای گرم داخل کلاه دوش یا حوله امکان نفوذ حداکثر را فراهم می کند.
بگذارید حداقل 30 دقیقه بماند. همچنین می توانید روغن را یک شبه رها کرده و صبح آنرا بشویید.
موهای خود را به خوبی با شامپو بشویید و اطمینان حاصل کنید که هیچ روغن باقیمانده باقی نمی ماند.
2. ماساژ روغن داغ با روغن نارگیل
روغن نارگیل-برای-شوره سر-کنترل-در-5-موثر-راه-2Pinit
تصویر: Shutterstock
 
ماساژ روغن داغ یکی از سریعترین و کارآمدترین راه های استفاده از روغن نارگیل است زیرا گرما امکان نفوذ حداکثر را فراهم می کند. ماساژ باعث تحریک پوست سر شما و پاکسازی هر گونه روغن و یا ایجاد خاک می شود.
 
عناصر
2-3 قاشق غذاخوری روغن نارگیل (بسته به طول مو).
 
روش
روغن نارگیل را روی اجاق گاز گرم کنید. آن را بیش از حد گرم نکنید. شما هنوز هم می توانید پس از گرم کردن آن را لمس کنید.
انگشتان خود را درون روغن فرو کنید و از آنها برای ماساژ روغن در پوست سر خود استفاده کنید.
پوست سر خود را به مدت 10-15 دقیقه ماساژ دهید تا زمانی که تمام قسمت ها را پوشانده باشید.
از روغن باقیمانده برای پوشاندن موهای خود استفاده کنید.
بگذارید 30 دقیقه بماند و بعد با شامپوی خوب بشویید.
3. روغن نارگیل و آب لیمو
روغن نارگیل-برای-شوره سر-کنترل-در-5-موثر-راه-6Pinit
تصویر: Shutterstock
 
پوست سر شما به طور طبیعی اسیدی است. از این رو استفاده از آب لیمو که از نظر طبیعت اسیدی است ، برای تمیز کردن و ترمیم آن بسیار عالی است. این ، در ترکیب با روغن نارگیل ، راه حل مناسبی برای شوره سر است.
 
عناصر
2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل
1 قاشق چایخوری آب لیمو
روش
مواد فوق را مخلوط کرده و این مخلوط را روی پوست سر و موهای خود بمالید.
چند دقیقه آن را ماساژ داده و به مدت 20 تا 30 دقیقه روی آن بگذارید.
آن را با شامپو بشویید.
[بخوانید: چگونه از لیمو برای رهایی از شوره سر استفاده کنیم؟ ]
 
4. روغن نارگیل و روغن جوجوبا
روغن نارگیل-برای-شوره سر-کنترل-در-5-موثر-راه-1Pinit
تصویر: Shutterstock
 
روغن جوجوبا در واقع روغن نیست بلکه یک استر موم است. این شبیه به سبوم تولید شده توسط پوست سر شماست و کاربرد آن باعث افزایش تجمع سبوم اضافی می شود. همچنین پوست سر شما را به این فکر می اندازد که روغن کافی وجود داشته باشد و تولید را کاهش می دهد. اگر یک پوست سر روغنی دارید ، این ترکیب روغن نارگیل و جوجوبا برای درمان شوره سر شما مناسب است.
 
عناصر
1 قسمت روغن نارگیل
1 قسمت روغن جوجوبا
روش
روغن ها را در یک ظرف مخلوط کرده و مخلوط را روی پوست سر و موهای خود بمالید.
روغن را در پوست سر خود ماساژ دهید تا همه سبوم حل شود. چند دقیقه ماساژ دهید تا زمانی که کل ناحیه پوست سر خود را بپوشانید.
 
مرجع:ثانیکالا