شپش صرف ذکر این کلمه کوچک 4 حرفی می تواند هر کسی را در حالت وحشت کامل قرار دهد. منظورم این است که کسی که می خواهد ملاقات های ناخوشایند روی سرشان خزیده شود و خون را از پوست سرشان بکشد؟ و با این حال ، برای بهترین و دقیق ترین ما اتفاق می افتد. بنابراین ، اکنون شما احتمالاً می خواهید به یک تیز پرواز بپردازید و شروع به خرید هر یک از آن درمان های شکننده مبتنی بر شیمیایی در داروخانه کنید. اما صبر کنید! قبل از اینکه پول زیادی به محصولاتی بزنید که به موهای شما آسیب برساند ، نگاهی بیندازید به کابینت آشپزخانه یا دارو ، و من مطمئن هستم که در آنجا یک بطری روغن نارگیل پیدا خواهید کرد. اما ، بیایید یک ثانیه پشتیبان شویم! قبل از اینکه به بررسی چگونگی استفاده از روغن نارگیل برای درمان شپش بپردازیم ، مطمئنم اولین فکر شما پس از فهمیدن شپش در مورد جایی بود که احتمالاً آنها را گرفتید. بنابراین ، اجازه دهید ابتدا درباره آنچه ممکن است باعث آلوده شدن شپش شما شود صحبت خواهیم کرد.

 
علت آلودگی شپش چیست؟
 
بیایید با یک واقعیت کمی شناخته شده ، شروع کنیم؟ اکنون ، همه ما می دانیم که شپش سر انگل هایی هستند که تمایل به اسکان روی سر افراد دارند. اما ، آیا می دانید که آلودگی به شپش سر به طور رسمی با عنوان پدیکولوز شناخته می شود؟ بله ، به اصطلاح اینگونه است زیرا نام علمی رئیس شپشک ، Pediculus humanus capitis است.
 
در مورد چگونگی یا چرا شما با شپش سر منعقد می شوید ، جواب بسیار واضح است - شما هنگام تماس مستقیم یا غیرمستقیم با شخصی که شپش سر دارد تماس با شپش سر قرار می دهید. سردرگم؟ بگذارید آن را برای شما تجزیه کنم:
 
روغن نارگیل برای شپش - علت آلودگی شپشها چیست؟
Shutterstock
 
 
تماس نزدیک شخصی با شخصی که شپش های سر دارد می تواند باعث شود آنها از سر خود به سمت شما منتقل شوند ، این می تواند شامل در آغوش گرفتن آنها ، نشستن در نزدیکی آنها ، خوابیدن در کنار آنها و غیره باشد. بچه های مدرسه که آنها در محله های نزدیک هستند و روزانه چند ساعت با یکدیگر بازی می کنند.
به اشتراک گذاشتن لباس هایی از قبیل کلاه ، کلاه ، روسری (اصولاً چیزهایی که تقریباً به سر شما نزدیک می شوند) با شخصی که دارای شپش سر است.
روغن نارگیل برای شپش - به اشتراک گذاشتن ابزارهای مو با کسی که دارای لیس سرPinit است
Shutterstock
 
به اشتراک گذاشتن ابزارهای مو مانند شانه ، برس ، حوله یا لوازم جانبی مو مانند گیره یا هدبان با کسی که شپش سر دارد.
دراز کشیدن روی تختخواب ، بالش یا کاناپه ای که در 48 ساعت گذشته توسط کسی که دارای شپش سر است استفاده کرده است.
اکنون اگر بزرگسالی باشید که به شپش سر آلوده شده اید ، می تواند بسیار شرم آور باشد. و همچنین گرفتن شخصی که او را در اختیار دارد ، بسیار ساده است. اما نکته ای که باید به خاطر داشته باشید اینست که داشتن شپش سر نشانه بهداشت ضعیف نیست. این برای بهترین های ما اتفاق می افتد ، و بهتر است به جای اتلاف وقت احساس خجالت یا قضاوت ، درمان را سریعتر شروع کنید. و ساده ترین راه برای این کار ، روغن نارگیل است! چطور؟ خوب ، به خواندن ادامه دهید تا بدانید چگونه ...
 
[بخوانید: شامپو ضد شپش موجود در هند]
 
چرا برای درمان شپش باید از روغن نارگیل استفاده کنید
 
اگر شما یک بازدید کننده منظم از interwebz هستید ، احتمالاً با پدیده توده ای که روغن نارگیل است مواجه شده اید. برای همه چیز از تمیز کردن دندان گرفته تا تمیز کردن برس های آرایش استفاده می شود. بنابراین جای تعجب نیست که مردم شروع به سؤال از این کردند که آیا می توان برای خلاص شدن از شر شپش نیز استفاده کرد. این امر حتی بیشتر ضروری شد زیرا با گذشت سالها ، شپشها مقاومت در برابر پرمترین حشره کش را که قبلاً به طور گسترده ای برای درمان آلودگی به شپش مورد استفاده قرار می گرفت ، توسعه دادند.
 
روغن نارگیل برای شپش - چرا باید از روغن نارگیل برای خلاص شدن از شر LicePinit استفاده کنید
Shutterstock
 
 
بنابراین ، البته مطالعاتی برای بررسی اینکه آیا روغن نارگیل در خلاص شدن از شر شپشها مؤثر است یا خیر ، انجام شد. یک مطالعه انجام شده در اسرائیل نشان داد که مخلوطی از روغن نارگیل ، آنیسون و روغن یلانگ یلانگ برای درمان عفونت های شپشک بسیار مؤثر بوده و عوارض جانبی ایجاد نمی کند (1). مطالعه دیگری که در انگلیس انجام شده نتیجه گرفت که یک اسپری روغن نارگیل و آنیسون می تواند یک درمان بسیار مؤثر برای شپش نسبت به محلول پرمترین (2) باشد.
 
اما چگونه روغن نارگیل برای خلاص شدن از شر شپشها کار می کند؟ سه دلیل اصلی برای این امر وجود دارد. اول ، قوام ضخیم آن به خفه کردن شپش ها و از بین بردن دائمی آنها کمک می کند. دوم ، از آنجا که روغن نارگیل چسبناک است ، از انتقال شپش روی لباس و مبلمان جلوگیری می کند ، بنابراین مانع از پخش شدن آنها به افراد دیگر می شود. و در آخر ، حاوی اسیدهای چرب مانند اسید capric ، اسید لوریک و اسید کاپریلیک است که باعث می شود رشته های موهای شما لغزنده و چالش برانگیز باشد تا شپش ها آن را درک کرده و از بین بردن آنها برای شما آسان باشد.
اما شاید مهمترین دلیل استفاده از روغن نارگیل برای درمان شپش این واقعیت است که این یک داروی طبیعی است که مزایای دیگری را برای تهویه مو و ایجاد صاف تر آن به شما ارائه می دهد. از طرف دیگر ، درمان شپش های مبتنی بر شیمیایی که در داروخانه ها انجام می دهید ، می توانند به موهای شما آسیب رسانده و همچنین در صورت مصرف ، عوارض جانبی مانند تهوع ، اسهال و تاری دید را ایجاد کنند.
 
[بخوانید: مزایای شگفت انگیز روغن نارگیل برای مو]
 
اکنون یک روش راه وجود دارد که می توانید از روغن نارگیل برای خلاص شدن از شر شپش ها استفاده کنید. بیایید به برخی از آنها نگاه کنیم ...
 
نحوه استفاده از روغن نارگیل برای شپش
در حالی که روغن نارگیل به خودی خود در خلاص شدن از شر شپش های سر بسیار مفید عمل می کند ، می توانید آن را با چند ماده دیگر مخلوط کنید تا اثربخشی آن را افزایش داده و موهای خود را تقویت کند.
 
1. روغن نارگیل Just Plain Ol
همانطور که قبلاً بحث کردیم ، روغن نارگیل یک درمان شپشک بسیار قوی است. و استفاده از آن بسیار آسان است! در اینجا آنچه شما باید انجام دهید ...
 
نحوه استفاده
روغن نارگیل را در تمام موهای خود بمالید و آن را در پوست سر خود ماساژ دهید.
یک حوله را در اطراف سر خود بپیچید و یک ساعت آن را بگذارید.
حوله را برداشته و شپش ها و تخم ها را با شانه نیترید شانه کنید.
موهای خود را با شامپو و نرم کننده بشویید.
2. روغن نارگیل و سرکه سیب برای درمان شپش
روغن نارگیل برای شپش ها - روغن نارگیل و سیب سرکه سرکه شراب
Shutterstock
 
روغن نارگیل و سرکه سیب ممکن است به نظر یک ترکیب عجیب به نظر برسد ، اما آنها برای خلاص شدن از شر شپشها به خوبی کار می کنند. این امر به این دلیل است که سرکه سیب چسب را که ترشحات ترشح می کند حل می کند تا به ساقه مو شما بچسبد.
 
نحوه استفاده
مقادیر مساوی روغن نارگیل و سرکه سیب را با هم مخلوط کنید ، مطمئن شوید که مقدار کافی از مخلوط را برای استفاده در تمام موهای خود دارید.
این مخلوط را در تمام موهای خود بمالید و آن را در پوست سر خود ماساژ دهید.
روی کلاه دوش بگذارید و به مدت 15 دقیقه روی آن بگذارید.
شپش ها و تخم مرغ ها را با شانه نیترید شانه کنید.
شامپو کنید و موهای خود را حالت دهید.
3. روغن درخت چای و روغن نارگیل برای درمان شپش
روغن درخت چای یکی از آن مواد طبیعی معجزه آسا است که به عنوان یک ضد باکتری و حشره کش قوی عمل می کند. بنابراین ، برای خلاص شدن از شپش ، کاملاً با روغن نارگیل جفت می شود.
 
نحوه استفاده
5 قطره روغن درخت چای را با دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل مخلوط کنید.
این ترکیب روغن را در تمام موهای خود بمالید و آن را در پوست سر خود ماساژ دهید.
روی کلاه دوش بگذارید و یک شبه آن را بگذارید.
صبح روز بعد ، موهای خود را بالای کلاه دوش بزنید تا شپش ها خفه شود.
درپوش دوش را برداشته و شپش ها و تخم ها را با شانه نیترید شانه کنید.
شامپو کنید و موهای خود را حالت دهید.
برای جلوگیری از شپش می توانید از این ترکیب روغن درخت چای و روغن نارگیل استفاده کنید.
4- روغن نارگیل و سیر
روغن نارگیل برای شپش ها - روغن نارگیل و سیرPinit
Shutterstock
 
چه کسی نان و سیر سیر را در ماکارونی خود دوست ندارد؟ اما استفاده از سیر با روغن نارگیل برای شپش های سر ممکن است برای برخی خیلی بد بو باشد. با این حال ، سیر به عنوان یک ماده ضد قارچ و ضد قارچ فوق العاده ای عمل می کند که به خلاص شدن از شر شپش ها کمک می کند ، به خصوص هنگام مخلوط کردن با روغن نارگیل.
 
نحوه استفاده
1 قاشق غذاخوری آب سیر را با دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل مخلوط کنید.
این مخلوط را روی مو و پوست سر خود بمالید.
روی کلاه دوش بگذارید و یک ساعت آن را بگذارید.
درپوش دوش را برداشته و شپش ها و تخم ها را با شانه نیترید شانه کنید.
موهای خود را با شامپو و نرم کننده بشویید.
[بخوانید: داروهای خانگی با استفاده از روغنهای اساسی برای شپش سر]
 
5- روغن نارگیل ، آب لیمو و چای سبز
هنگامی که صحبت از آلودگی به شپش می شود ، این سه ماده برای ساختن یک سلاح بسیار قدرتمند ترکیب می شوند. در حالی که روغن نارگیل باعث می شود موهای شما بیش از حد لاغر شود تا شپش ها روی آن بچسبند ، اسیدیته آب لیمو باعث می شود محیطی غیرقابل مهار برای آنها باشد. در مورد چای سبز ، خشن بودن آب لیمو را خنثی می کند و باعث کاهش التهاب در پوست سر شما می شود که آن را بیش از حد خراشیده اید.
 
نحوه استفاده
1 قاشق غذاخوری هر یک از روغن نارگیل ، آب لیمو و چای سبز را با هم مخلوط کنید.
این مخلوط را روی موهای خود بمالید و آن را در پوست سر خود ماساژ دهید.
روی کلاه دوش بگذارید و یک ساعت آن را بگذارید.
قبل از شستن موها ، شپش و تخم مرغ را با شانه نیترید شانه کنید.
خوب ، خوشحال نیستید که یاد گرفتید که چگونه از روغن نارگیل برای درمان شپش استفاده کنید؟ من مطمئن هستم بنابراین در زیر نظر دهید تا به ما اطلاع دهید کدام راه حل برای شما بهتر کار کرده است!
مرجع:ثانیکالا